Wordpress Seo Ayarları

-- SEO

WordPress İçin Etkili Seo Ayarları

Merhaba bu yazımda wordpress blogunuz için bir kaç etkili seo ayarları`ndan bahsedicem.Bu ayarlamalar sayesinde siteniz google sıralamalarında yükselicek ve böylelikle ziyaretçi sayısı azda olsa artacaktır.

Seo Ayaları

 

1) Kalıcı Bağlantılar

WordPress`de ciddi önem taşıyan kalıcı bağlantılar çoğu blogda yanlış ayarlanıyor.Blogumuz için kalıcı bağlantı ayarları aşağıdaki gibi olmalıdır.Bu kısımı Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar bölümüne girip Özel yapı`yı işaretliyip %postname% yazabilirsiniz, ben %postname%.html şeklinde yapıyorum.

 

 

Kalıcı Bağlantı

 

2)Görseller

Google Görseller Sitemiz için gerçekten büyük bir öneme sahiptir.Blogumuzdaki Resimlerin Seo düzenlemelerini aşağıdaki Eklenti ile yapabilirsiniz.Eklenti ayarlarını değiştirmemenizi öneriyorum.

Seo Friendly

 

3)Resim Alt Etiketleri

Bu Kısım Sitenize eklediğiniz tüm resimler için geçerlidir.Google eklediğiniz resimlerden herhangi bir şey anlamaz bunları siz alt etiketiyle anlatıyorsunuz google`a resim hakkında bilgi veriyorsunuz.

Buradaki siteden alt etiketi sorgulaması yapabilirsiniz.

 

4)Sosyal Medya Paylaşımı

Sosyal medyanın önemi siteniz için çok önemlidir.Sitemiz ilk açıldığı zaman google`da çıkmaz ve fazla ziyaretçi gelmez bu durumlarda Sosyal medyayı kullanabilirsiniz.En Çok Kullanılanlar Facebook ve Twitter`dır.Ama siz yinede siteniz için Google+ Sayfasıda açabilirsiz.Sitenize Paylaş bölümü ekleyerek gelen ziyaretçilerin isterlerse yazılarınızı sosyal medyada paylaşmasını sağlıyabilirsiniz.

Eklentiyi Buraya Tıklayarak indirebilirsiniz.

 

5) Kodlama

Sitenizdeki kodlamanında seo için önemi büyük gereksiz eski ve de hatalı kodları kullanmak siteniz için yararı olmayacaktır.Bu hataları kontrol etmek için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.CSS Hatalarını Buradan, HTML hatalarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

 

6)İç Bağlantılar

Blogunuzda yazdığınız yazılarda diğer yazılara link vererek bu işlemi yapabilirsiniz. Örneğin Photoshop hakkında bir yazı yazarken Photoshop kategorisine veya Grafik kategorisine link verebilirsiniz.

Evet Arkadaşlar Bu yazımında sonuna geldik.İyi Çalışmalar .. 🙂