-- Genel

En Çok Kullandığım Google Chrome Eklentileri

Merhaba arkadaşlar 2 ay gibi uzun bir süredir paylaşım yapamıyordum bugün sizlere En Çok Kullandığım Google Chrome Eklentileri `nden bahsedeceğim.

 

En Çok Kullandığım Google Chrome Eklentileri

 

1) WhatFont

Bu eklenti sayesinde herhangi bir internet sitesi üzerindeki yazı tipini kolayca bulabilirsiniz.Ayrıca yaz tipi dışında line height(satır yüksekliği), yazı rengi, yazı boyutu gibi diğer özellikleri de bulabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ederim.


what-font

 

2) Bookmarks

Bu eklenti sayesinde yer imlerinizi tek bir grup içerisinde toplayıp kolayca erişebiliyorsunuz. Özellikle benim gibi çok fazla yer imi kaydediyorsanız bu eklenti tam size göre.

 

bookmarks-

 

3) HoverZoom

Bu eklentinin işlevi ise internet`te dolaşırken herhangi bir resimi açmadan büyük halini göstermesi örneğin google`da  araba resimlerine bakıyorsunuz herhangi bir resimin üzerine geldiğinizde bu eklenti sayesinde resimin büyük hali görünecektir, aşağıdaki resim ile daha iyi anlarsınız kesinlikle kullanmanızı öneriyorum.

 

hover-zoom

 

4) ProjectNaptha

ProjectNaptha ile artık internette bulduğunuz herhangi bir görsel`deki yazıları başka platformlara kopyalayabilirsiniz. Resimlerin üzerindeki yazıları tek tek elle yazmanın zaman kaybı olacağını düşünürsek gerçekten bu eklenti çok işimize yarayabilir. Google Chrome mağzasından ücretsiz indirip kurduğunuz`da hiç bir işlem yapmadan herhangi bir görselin üzerine geldiğinizde eklenti devreye girecektir.

 

project-naptha

 

5) Momentum

Bu eklenti sayesinde tarayıcınızı açtığınız anda karşınıza resimde olduğu gibi, güzel bir resimle karşılama ekranı gelecek. Bu ekranda sağ üst köşede görüldüğü gibi bir hava durumu mevcut, sağ alt kısımda da görüldüğü gibi yapılacaklar listesi oluşturup bitirince üzerini çizebileceğiniz bir alan mevcut.

 

momentum2