-- Genel

Bir Resimin Photoshop Olup OImadığını Anlamak

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Bir Resimin Photoshop Olup OImadığını Anlamak için bazı işlemleri anlatıcağım.Bir çok yöntem mevcut ben bu yazımda sizlere Adobe Photoshop programı için olanını anlatıcağım.

 

Not:Bu bilgilerin kesin olarak bir gerçekliği yoktur verilen sonuçlara göre böyle tahmin edilmektedir.

 

Adobe Photoshop

 

1)Kaynak Kodunu Görüntülemek(view-source)

Bir Resimin Photoshop Programında işlem görüp görmediğini anlamak için şu adımları uygulayın.

Resim linkinin başına view-source: yazıp kaynak kodunu görüntüleyin.Kısaca Aşağıdaki işlemi kendi resminize göre uygulayın.

view-source: http://siteadi.com/123.jpg

Resmin kaynak kodunu görüntülediğinizde CTRL+F tuşlarına basıp arama kutucuğuna “Photoshop” veya “Adobe Photoshop” yazabilirsiniz.

 

2)Kaynak Kodunu Görüntülemek(Notepad)

Bu yöntemde ise aynı işi görüyor yine kaynak koduna bakacağız.Bu sefer resimi bilgisayarımıza indiriyoruz ve sağ tık tık yapıp Birlikte Aç`ı seçip Not Defterini(Notepad) seçelim açılan kaynak kodda yine CTRL+F ile arama yapıp “Adobe Photoshop” veya “Photoshop” olarak aratalım.

 

Ben bu yöntemi denedim ilk olarak resmin orjinal hali ile açtım aramada herhangi bir sonuç çıkmadı, daha sonra Resimi Photoshop ile düzenledim kaydettim bidaha baktım ve aşağıdaki sonuç ile karşılaştım.Tekrar hatırlatmak istiyorum bu işlemler hakkında kesin bir doğruluk yoktur. Herkese iyi günler 🙂

 

resimin-photoshop-olup-olmadıgını-anlamak